Чи потрібно мені відбілювати зуби?

Ця процедура може виявитися необхідною кожному, у кого є постійні зуби. Лікар-стоматолог оцінить стан здоров’я ваших зубів і порекомендує оптимальний для вас метод відбілювання. Залежно від характеру і ступеня зміни кольору стоматолог запропонує один або декілька методів:

  • Професійне чищення зубів для видалення зовнішньої пігментації, що викликана їжею і тютюном
  • Використання відбілюючої зубної пасти для видалення поверхневих плям з емалі зубів
  • Підходящий відбілюючий гель або відбілюючі смужки для поліпшення результатів відбілювання
  • Відбілювання (у кабінеті лікаря або вдома) для видалення плям або пожовтіння, що важко видаляється
  • Вініри або накладки для виправлення нерівних або ушкоджених зубів

Запитайте у свого стоматолога, який з методів відбілювання підходить для вас найкраще.

Пожовтіла емаль зубів найкраще піддається відбілюванню. Емаль, що має коричнювате, сірувате фарбування або плямиста від застосування тетрацикліну або через надлишок фтору, при відбілюванні може відбілитися нерівномірно.

Людям, що хворіють на періодонтит або з особливо чутливими зубами, краще утриматися від хімічних методів відбілювання, які можуть викликати подразнення чутливих ясен.

Відбілювання не рекомендується, якщо на передніх зубах є пломби, коронки або захисні накладки під колір зубів — колір цих матеріалів при відбілюванні не зміниться, і вони будуть виділятися на фоні вибілених зубів. Ви також можете обговорити зі своїм стоматологом інші методи, наприклад, вініри або накладки.

Якщо у вас серйозні проблеми із зубами або щелепами, то коронки або захисні накладки, рекомендовані для вирішення цих ортодонтичних проблем, можуть також допомогти вам здобути привабливу білосніжну посмішку.