Неприємний запах з рота (галітоз)

Що таке галітоз?
Галітоз — термін, що означає неприємний запах з рота, являє собою досить розповсюджене явище, з яким більшість людей стикається хоча б раз у житті. За даними статистики, приблизно 40% населення страждають на хронічний галітоз.
Галітоз може мати багато причин, включаючи:

  • Недотримання правил гігієни ротової порожнини (нерегулярне або неправильне чищення зубів зубною щіткою і зубною ниткою)
  • Пародонтит
  • Споживання деяких продуктів харчування, наприклад, часнику і цибулі
  • Паління тютюну і споживання алкогольних напоїв
  • Сухість у роті (може бути викликана прийомом лікарських препаратів, дисфункцією слинних залоз, і вповільненням слиновиділення під час сну — т.зв. «ранковий подих»)
  • Системні захворювання, наприклад, рак, діабет, хвороби печінки та нирок

Як проявляється галітоз?
Можна перевірити себе на наявність галітозу наступним чином: накрийте рот і ніс долонею руки і зробіть видих — і Ви відчуєте запах свого подиху». Звичайно, інший надійний спосіб — це запитати близьку людину, якій Ви довіряєте, чи є у Вас неприємний запах з рота. Не забувайте, що «ранковий подих» — розповсюджене явище, що не є патологією; воно з’являється через те, що вночі під час сну слина виділяється в значно менших кількостях, ніж вдень, що дозволяє кислотам і зубному нальоту, а також супутнім їм бактеріям, виділяти в процесі життєдіяльності продукти розпаду, що неприємно пахнуть. Ретельне чищення зубів зубною щіткою і зубною ниткою перед сном, а також чищення зубів та язика вранці, як правило, усувають «ранковий подих».
Як запобігти галітозу?
Крім виключення з раціону харчових продуктів, що ведуть до галітозу, наступні заходи допоможуть Вам зменшити ймовірність неприємного запаху з рота:

  • Чищення зубів зубною щіткою двічі на день і зубною ниткою щодня з метою видалення зубного нальоту і залишків їжі. Чищення язика також допомагає освіжити запах з рота.
  • Видалення зубних протезів перед сном та їхнє ретельне щоденне чищення перед носінням
  • Регулярне відвідування стоматолога та професійне чищення зубів для профілактики захворювань ротової порожнини.
  • Якщо неприємний запах з рота — постійна проблема, а регулярне чищення зубів зубною щіткою і зубною ниткою не приносить бажаних результатів, проконсультуйтеся у стоматолога — цей симптом може вказувати і на більш серйозне захворювання. Тільки консультація спеціаліста може допомогти правильно встановити такі причини галітозу, як пародонтит, сухість у роті або накопичення зубного нальоту.