Слина і жувальна гумка — користь для здоров’я ротової порожнини

Багато хто з нас знає, що слина зволожує ротову порожнину. Слиновиділення підсилюється, коли ми їмо, допомагаючи нам розжовувати і проковтувати їжу. Слина також має захисну дію, нейтралізуючи кислоти, що утворюються, коли ми вживаємо вуглеводи, що знижують рН у роті, і видаляючи залишки їжі після вживання їжі.
Якщо ми об’єднаємо процес слиновиділення з використанням жувальної гумки без цукру, то створимо нові стимули для додаткового виділення слини, що нейтралізує харчові кислоти. (1, 2)
Що це означає для Вас? Це означає, що Ви можете сповільнити розвиток карієсу, обмежуючи кількість кислоти, з якою контактують Ваші зуби.  Після вживання їжі підвищується кислотність (рівень рН) зубного нальоту, ослаблюючи зуби і роблячи їх сприйнятливими до карієсу.
У Європі було проведене дворічне дослідження, присвячене використанню жувальної гумки без цукру, у якому взяли участь школярі із третього по п’ятий класи. Уже через рік перші отримані результати показали, що разом із регулярним використанням нефторованої води і зубної пасти із вмістом фтору, у групі дітей, які користувалися жувальною гумкою без цукру із сорбітом, карієс зубів знизився на 41,7 відсотка порівнянні з контрольною групою дітей, які не користувалися жувальною гумкою. (3) Дослідження також показало, що підтримувати звичку використання жувальної гумки без цукру тричі на день було не складно.

Проста профілактика. Обговоріть із Вашим стоматологом, як Вам зробити правильний вибір і як, використовуючи жувальну гумку без цукру, поліпшити гігієну ротової порожнини.

Бібліографія: 

1 Park KK, Schemehorn BR, Stookey GK. Effect of time and duration of sorbitor gum chewing on plaque  acidogenicity. Pediatr Dent.  1993; 15(3):197-202.

2 Koparal E, Ertugrul F, Sabah E.  Effect of chewing gum on plaque acidogenicity. J Clin Pediatr Dent. 2000; 24(2): 129-32.

3 Szoke J, Banoczy J, Proskin HM. Effect of after-meal sucrose-free gum chewing on clinical caries. J Dent Res 80(8): 1725-29, 2001.