Як дізнатися, якого відтінку мої зуби?

У стоматології не існує однієї стандартної системи для визначення кольору зубів. Немає і точної відповіді на питання, наскільки білими можуть стати ваші зуби – для кожного це індивідуально. Проте, як довідковий посібник часто використовують шкалу кольорів.

Одна з найпоширеніших шкал відтінків розподіляє кольори зубів на чотири основні групи:

  1. червонувато-коричневий
  2. червонувато-жовтий
  3. сірий
  4. червонувато-сірий

Усередині кожної групи – тони від світлого до темного. Отримана таким чином таблиця є досить докладною для того, щоб практично кожен міг знайти в ній свій конкретний колір зубів.

Щоб скористатися такою шкалою, просто знайдіть у таблиці колір, що найбільше відповідає кольору ваших зубів на даний момент. Це послужить вам точкою відліку для прийняття рішення, наскільки ви хочете відбілити зуби.

Наскільки білими мають стати ваші зуби? Це залежить від різних факторів.

Не існує одного єдино правильного способу відбілювати зуби. Деякі хочуть домогтися миттєвої та радикальної зміни, у той час як інші надають перевагу поступовому відбілюванню, якого можна домогтися, наприклад, за допомогою відбілюючої зубної пасти або гелю. Остаточні результати залежать від природного кольору ваших зубів, від того, наскільки стійким є фарбування та від обраної вами процедури. Не забудьте про наступне:

  • Освітлення всього на два-три тони може істотно змінити практично будь-яку посмішку.
  • Хоча відбілювання часом змінює колір зубів на дев’ять і більше тонів, більшість пацієнтів, які відбілили свої зуби, відзначили зміну від двох до семи тонів.

У кожної процедури є свої достоїнства і недоліки. Наприклад, лазерне відбілювання та інші види відбілювання в кабінеті стоматолога можуть дати найпомітніші результати, але коштують вони значно дорожче.