Як носити ретейнер і доглядати за ним

Як доглядати за ретейнером?
Більшість ретейнерів — знімні, це означає, що їх потрібно виймати перед їжею, чищенням зубів або застосуванням зубної нитки. Тому ретейнери часто губляться. Більшість людей під час їжі загортають свої ретейнери в серветку, забувають про них, а потім змушені купувати новий зразок. Гарне вирішення цієї проблеми — завжди носити із собою футляр для ретейнера і щоразу, знімаючи його, одразу класти у футляр. Крім того, ніколи не залишайте футляр з ретейнером на столі або стільці — одразу кладіть його в рюкзак, сумочку або кишеню.

Ваш стоматолог може розповісти вам, як чистити і доглядати за вашим типом ретейнера. Незалежно від типу ретейнера, стежте за тим, щоб не сісти, не наступити або ще як-небудь не пошкодити цей тендітний і дорогий пристрій. 

Як довго мені доведеться носити ретейнер, після того як у мене знімуть брекети?
Ваш стоматолог розповість, як довго вам доведеться носити ретейнер. Оскільки призначення ретейнера — запобігти поверненню зубів у початкове положення, його варто носити, щонайменше, доти, поки щелепа і ясна не зміцняться навколо вирівняних зубів. Багато лікарів-ортодонтів рекомендують, щоб діти та підлітки носили ретейнери до 20-25 років — поки не проріжуться всі кутні зуби і щелепа не перестане рости.