Чого очікувати від відвідування стоматолога в період вагітності?

По перше, під час відвідування проінформуйте стоматолога про те, що Ви вагітні. Найкраще призначити відвідування в період із четвертого по шостий місяць вагітності. Цьому є причини — перші три місяці вагітності мають найбільше значення для правильного розвитку дитини. У період останнього триместру навантаження на організм, викликані стоматологічними процедурами, можуть призвести до передродових ускладнень.

Звичайно протягом першого триместру уникають використання рентгенографії, місцевого знеболювання і антибіотиків (особливо тетрацикліну), окрім невідкладних випадків. У період останніх трьох місяців вагітності, довгі періоди сидіння в стоматологічному кріслі викликають сильний дискомфорт. До того ж дослідження показують, що блювотний рефлекс під час вагітності загострюється. Стоматолог знає, що робити в такій ситуації.

Якщо Вам потрібна невідкладна стоматологічна допомога, повідомте медичний персонал про вагітність. Докладно розповідайте про додаткові навантаження, історію загрози переривання вагітності, а також ліки, які Ви приймаєте, — ці фактори впливають на вибір стоматологом методу лікування. Ваш стоматолог може також проконсультуватися з Вашим лікарем до початку лікування.

Якщо у Вас є питання або непевність, наполягайте на їхньому обговоренні зі стоматологом і лікарем. Якщо стоматолог виписав Вам ліки, у жодному разі не перевищуйте зазначеної дози. Це стосується і прийому аспірину.