Які спеціальні вимоги до догляду за ротовою порожниною в дорослому віці?

Навіть при правильному догляді за зубами і яснами дорослим може знадобитися спеціальна допомога в підтримці гігієни ротової порожнини. На щастя, Ваш стоматолог може у більшості випадків успішно задовольнити ці вимоги.

  • Пародонтит починається на стадії гінгівіту і на цій стадії є оборотним. Симптоми гінгівіту — почервоніння, набряклість і кровоточива хворобливість ясен під час чищення зубів зубною щіткою. Якщо Ви помітили деякі із цих симптомів, зверніться до стоматолога — до того, як хвороба набула важкого характеру. У пізній стадії пародонтит може призвести до втрати зубів.
    Здоров’я ротової порожнини може також вплинути на загальне здоров’я організму. Нещодавні дослідження вказують на взаємозв’язок пародонтиту та інших хвороб, наприклад, діабету і серцево-судинних захворювань, а також можливий взаємозв’язок пародонтиту і передчасних пологів. Для профілактики пародонтиту необхідно чистити зуби не менше двох разів на день, використовувати зубну нитку щодня і регулярно проходити огляди та професійне чищення зубів у стоматолога раз на шість місяців.
  • З віком можливий розвиток карієсу на раніше запломбованих поверхнях зубів (відомий, як вторинний, рецидивний карієс), а також на їхніх кореневих поверхнях. Тому важливо чистити зуби зубною пастою із вмістом фтору і регулярно відвідувати стоматолога.
  • З віком також підвищується чутливість зубів. З віком у результаті опущення ясен відбувається оголення коренів зубів, не захищених емаллю. При впливі температурних подразників (холодної або гарячої їжі та напоїв) на тканині зуба виникає болісне відчуття. В особливих випадках болісне відчуття може бути викликане також осмотичними (солодке, кисле) подразниками та ефектом випару (рух холодного повітря). Якщо у Вас виникають болісні відчуття, необхідно використовувати зубну пасту, спеціально розроблену для чутливих зубів. Якщо симптом не зникає, відвідайте стоматолога — гіперестезія може вказувати на більш серйозне захворювання, наприклад, карієс, або ушкодження — наявність тріснутого або зламаного зуба.
  • Для зміцнення ушкоджених зубів використовуються коронки. Коронка прикриває або повністю приховує ушкоджений зуб. Коронка не тільки підтримує ушкоджений зуб, вона може також поліпшити його зовнішній вигляд, форму або змикання із зубним рядом. Для заміщення видалених і втрачених зубів використовуються імплантанти і мостові протези. Імплантанти заміщають один або декілька зубів, а також можуть використовуватися для кріплення повних або часткових мостових протезів. Стоматолог допоможе Вам прийняти правильне рішення щодо встановлення зубних імплантантів. Мости рекомендуються для заміщення одного або декількох зубів. Вони покривають ділянку, на якій відсутні зуби. Мости кріпляться до натуральних зубів або імплантантів, що встановлені з країв проміжку.